KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12757403

nr 1275 7403

Silvi Väljal

(1928-2014), Estland

Etsning, "Kadakad". Signerad, daterad 1988. Motivet: 16x14,5 cm

Silvi Väljal, Estnisk bildkonstnär född 1928, död 2014.

måndag 16 september 2019
kl 18:36:06

Silvi Väljal

Läs mer om Silvi Väljal